Český rozhlas o budoucnosti areálu za Lužánkami

Diskusní pořad Českého rozhlasu Brno se věnoval budoucnosti areálu za Lužánkami. Hosty Českého rozhlasu byli brněnský radní pro školství a sport Jaroslav Suchý a Petr Švancara z iniciativy ZA LUŽÁNKY. Diskusní pořad Českého rozhlasu Brno se věnoval budoucnosti areálu za Lužánkami. Hosty Českého rozhlasu byli brněnský radní pro školství a sport Jaroslav Suchý a Petr Švancara z iniciativy ZA LUŽÁNKY. Diskusní pořad Českého rozhlasu Brno se věnoval budoucnosti areálu za Lužánkami. Hosty Českého rozhlasu byli brněnský radní pro školství a sport Jaroslav Suchý a Petr Švancara z iniciativy ZA LUŽÁNKY.

„Snažíme se to posunout tak, aby stadion byl,“ říká na úvod rozhovoru radní Jaroslav Suchý. Jeho přání je prý stejné jako to, které má Petr Švancara – aby se sport za Lužánky vrátil v plné parádě. Sportoviště by podle radního na tohle místo skvěle zapadla a doplňovala by se navzájem.

Potřebuje město Brno nový stadion v areálu za Lužánkami? Jaroslav Suchý říká, že ano. Brno má Zbrojovku a Kometu a poptávka po sportovištích zde tedy je. Petr Švancara navíc připomíná, že stadion, který by za Lužánkami vznikl, by ale nebyl jenom o Zbrojovce. Mohly by se na něm pořádat velké koncerty, mohla by tam třeba jednou hrát česká reprezentace a mohla by se tam konat například finále některých evropských pohárů.

„Jsem možná až moc velký patriot na to, abych pořád jezdil na koncerty do Prahy. Chci, aby se tyhle věci podařily v Brně,“ říká Švancara. Stadion by podle jeho názoru měl být užitečný i pro ty, kdo fotbalu nefandí.

Co brání tomu, aby stadion začal růst? V první řadě je to zatím neexistující dohoda mezi městem a podnikatelem Liborem Procházkou. „Jednání jsou na mrtvém bodě, ale možná by právě iniciativa ZA LUŽÁNKY mohla být pomocnou rukou,“ říká Jaroslav Suchý.

„My nechceme s nikým bojovat. Chceme jen ukázat, že jsme pořád tady a že stadion za Lužánkami pořád chceme. Chceme na sebe nabalovat fanoušky a na nikoho netlačíme, neděláme žádné demonstrace. Zatím… Nesmíme to vzdávat!“ dodává Petr Švancara.

Celý rozhovor si můžete poslechnout na webu Českého rozhlasu Brno

Přidáno 29. 3. 2018

Galerie

Obrázek č.1
Obrázek č.1

Novinky

další

Brno bude dál jednat s Procházkou

Nejsem tím, kdo blokuje pozemky za Lužánkami, říká podnikatel Procházka

Textař a zpěvák NENY o skladbě Modlitba za Lužánky

Blíží se promítání filmu o oživení stadionu za Lužánkami

Brněnský sport patří za lužánky!