Brno bude dál jednat s Procházkou

Brno chce dál jednat s podnikatelem Liborem Procházkou. Zastupitelé rozhodli, že má město nabídnout Procházkovi peníze.

Návrh na rozhodčí řízení nebo rozhodčí soud s podnikatelem o to, kolik má město Procházkovi platit za užívání nemovitostí, zastupitelé nepodpořili.

Jak před časem informovala Česká televize, Libor Procházka poslal městu předžalobní výzvu a požaduje třicet šest milionů korun za užívání některých ploch. Například střechu jeho garáží používají lidé jako parkoviště, jezdí také po okolních komunikacích.

Primátor Petr Vokřál (ANO) se domnívá, že problémy v lokalitě za Lužánkami se musí vyřešit. Libor Procházka totiž může na základě užívání ploch lidmi požadovat ročně podle Vokřála odhadem asi patnáct milionů korun.

Návrh na rozhodčí řízení nebo soud už dříve neprošel radou a nepodpořili ho ani zastupitelé. Primátor Petr Vokřál je ale toho názoru, že by rozhodčí řízení nebo rozhodčí soud mohly situaci pomoci k řešení.

Brno chce v lokalitě postavit fotbalový stadion v místě starého, který chátrá. S Procházkou jednalo o výměně nebo odkupu jeho nemovitostí, ale zatím se nedohodli. Každopádně dohoda o scelení majetků v lokalitě za Lužánkami je klíčová pro jakýkoli další rozvoj lokality.

Podrobnosti se dočtete na webu České televize. 

 

 

Přidáno 16. 5. 2018

Galerie

Obrázek č.1
Obrázek č.1

Novinky

další

Brno bude dál jednat s Procházkou

Nejsem tím, kdo blokuje pozemky za Lužánkami, říká podnikatel Procházka

Textař a zpěvák NENY o skladbě Modlitba za Lužánky

Blíží se promítání filmu o oživení stadionu za Lužánkami

Brněnský sport patří za lužánky!