Blíží se promítání filmu o oživení stadionu za Lužánkami

Neobyčejný příběh fanouškovské oddanosti a obětavosti a originální dokument o tom, jak silné pouto si lidé dokázali vytvořit ke stadionu za Lužánkami. V úterý 24. a ve středu 25. dubna proběhne v Brně na Flédě předpremiéra dokumentárního filmu Stadion režiséra Tomáše Hlaváčka.

Jak se píše na webových stránkách filmu, fotbalový stadion za Lužánkami platil po desetiletí za symbol fotbalového svatostánku s ojedinělou atmosférou a pravidelnými návštěvnickými rekordy. Od roku 2001 ale chátral a postupem času se z něj stala zarostlá ruina.

Sportovní fanoušci a brněnští patrioti se ovšem semkli a rozhodli se tomuto legendárnímu místu sami pomoct. Jejich úsilí překonalo všechna očekávání a na jaře 2015 se během několika měsíců dobrovolníkům povedlo dostat stadion do stavu, aby se na něm dal odehrát fotbalový zápas.

Časosběrný dokument Stadion vznikal více než tři roky a jeho tvůrci hodlají v natáčení dění okolo sportovního areálu za Lužánkami dál pokračovat, a to prý až do doby, než tam vznikne stadion nový.

 

Přidáno 5. 4. 2018

Galerie

Obrázek č.1
Obrázek č.1

Novinky

další

Brno bude dál jednat s Procházkou

Nejsem tím, kdo blokuje pozemky za Lužánkami, říká podnikatel Procházka

Textař a zpěvák NENY o skladbě Modlitba za Lužánky

Blíží se promítání filmu o oživení stadionu za Lužánkami

Brněnský sport patří za lužánky!